Browar Huggerów, czyli jak wyglądał Poznań, zanim przy ul. Półwiejskiej stanął Stary Browar
Stary Browar to dziś jedno z miejsc, do których chętnie zaglądają nie tylko poznaniacy, ale i turyści. Centrum, które łączy w sobie galerię sztuki oraz handlową powstało w miejscu dawnego kompleksu Browaru Huggerów. Choć Stary Browar funkcjonuje dopiero od 2003 roku, niewielu pamięta, jak wyglądały te tereny jeszcze 20 lat temu.
W miejscu, gdzie dziś stoi słynna galeria, od II połowy XIX wieku stał kompleks browaru. Założycielem był Ambrosius Hugger, który do Poznania przyjechał w 1844 roku. Jego interes szybko przejęli jego synowie, którzy w 1876 roku rozpoczęli rozwój browaru Huggerów.
Problemy zaczęły się tuż przed wybuchem II wojny światowej. Podczas walk w 1945 roku, kompleks mocno ucierpiał, co praktycznie zakończyło interes Huggerów. Po wojnie otwarto tam Zakłady Piwowarskie w Poznaniu.
Budynek Browaru Huggerów nie odbiegał standardem od ówczesnego stylu budownictwa przemysłowego. Ceglana architektura, podział na część środkową oraz dwa, wyższe skrzydła, a także obłożenie czerwoną cegłą były charakterystyczne dla dawnych lat.
W 2003 roku, po rewitalizacji oraz przebudowie został otwarty Stary Browar, czyli centrum handlowe połączone z galerią sztuki.
Choć tak naprawdę kompleks Browaru Huggerów zmienił swe oblicze dopiero 20 lat temu, wielu poznaniaków nie pamięta już, jak kiedyś wyglądał budynek przy ul. Półwiejskiej.
Dzięki zdjęciom z Wiratualnego Muzeum Historii Poznania, można przypomnieć sobie dawne czasy.